Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie z Radlina z wizytą w Dreźnie - Powiat Wodzisławski

Uczniowie z Radlina z wizytą w Dreźnie

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śl. w Radlinie oraz Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radlinie pod koniec maj w Dreźnie spotkali się z rówieśnikami z zaprzyjaźnionego Gimnazjum im. Bismarcka w Genthin.

Spotkanie, w którym wzięło udział 15 uczniów z Polski oraz 15 uczniów z Niemiec  miało na celu pogłębienie istniejącej przyjaźni między szkołami, a także pozwoliło na doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim. Dodatkowo młodzież miała możliwość poznać obyczaje, tradycję i kulturę kraju partnera, a poprzez udział w zajęciach szkolnych miała  również okazję poznać i porównać odmienne systemy szkolnictwa. Dużą atrakcją wymiany był bogaty program zwiedzania. Podczas pobytu uczniowie odwiedzili Szklaną Manufakturę, jedną z fabryk koncernu Volkswagen, Muzeum Higieny oraz Muzeum Komunikacji w Dreźnie czy dawny skarbiec królewski w Grünes Gewӧlbe. Jak zapowiada młodzież z Radlina, kolejne spotkanie z przyjaciółmi z Niemiec odbędzie się za rok w Krakowie.

Wizyta w Niemczech była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).