Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie na lekcjach korzystają z nowoczesnych tabletów - Powiat Wodzisławski

Uczniowie na lekcjach korzystają z nowoczesnych tabletów

Łącznie 60 sztuk tabletów, a także 4 tablice interaktywne, ekrany, rzutniki i inny sprzęt o wartości 95 tys. zł trafił do czterech liceów ogólnokształcących z powiatu wodzisławskiego, uczestniczących w projekcie „Ocean wiedzy i umiejętności” dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tablety stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków. Przestały być już postrzegane jako urządzenia służące jedynie do rozrywki lub szeroko pojętej konsumpcji multimediów. Według badań co trzeci internauta korzysta z tego mobilnego urządzenia. Wraz z pierwszym dzwonnikiem szkolnym młodzież z takich szkół jak: I Liceum Ogólnokształcące w Wodzisławiu Śląskim, II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim, III Liceum Ogólnokształcące im. rtm. W. Pileckiego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim i Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach rozpoczęła naukę przy pomocy tego nowoczesnego sprzętu dydaktycznego. – Tablety będą wykorzystywane głównie podczas zajęć z matematyki i informatyki – mówi Małgorzata Bożek, koordynatorka projektu.

Tablety to  optymalne rozwiązanie, które daje szerokie możliwości wzbogacania samego nauczania i jednocześnie oswajania uczniów z nowymi technologiami. A co o tym sądzą sami uczniowie? – Tablety sprawiają, że nauka staje się ciekawsza – mówią licealiści w Zespole Szkół Technicznych.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza inicjatywa w szkołach powiatu wodzisławskiego, mająca na celu wykorzystanie nowoczesnej elektroniki w charakterze pomocy naukowej. Od bowiem przeszło roku uczniowie wodzisławskiego II LO i Liceum Plastycznego podczas lekcji wykorzystują tablety i inny sprzęt multimedialny, który do szkoły trafił dzięki unijnemu projektowi „Aktywna nauka” realizowanemu przez Śląską Sieć Metropolitalną z Gliwic.