Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie Ekonomika najlepsi w konkursie wiedzy o biznesie - Powiat Wodzisławski

Uczniowie Ekonomika najlepsi w konkursie wiedzy o biznesie

Agnieszka Pytlik oraz Robert Grymel – uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. zwyciężyli w tegorocznej edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej „Start do własnego biznesu” zorganizowanego przez Wydział Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Pierwszy etap konkursu, który odbył się 1 lutego, składał się z testu, po rozwiązaniu którego wyłonione zostały dwa dwuosobowe zespoły, które awansowały do finału konkursu. Finaliści mieli za zadanie przedstawić realistyczny pomysł na własny biznes oraz wypełnić prawdziwy wniosek o dofinansowanie tego pomysłu do urzędu pracy. Ponadto należało zmierzyć się z pytaniami komisji konkursowej, której przewodniczył dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji dr inż. Tomasz Zieliński.

Bezkonkurencyjni wśród dwunastu finałowych drużyn okazali się uczniowie z technikum ekonomicznego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. Agnieszka Pytlik oraz Robert  Grymel. Postawili oni na innowacyjny pomysł produkcji instrumentów muzycznych i drukowanie ich za pomocą drukarki 3D. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, urzekł komisję konkursową, w której – co warte podkreślenia – zasiadali przedstawiciel biznesu, nauki oraz instytucji współpracujących z biznesem. Uczniowie w nagrodę otrzymali cenne nagrody ufundowane przez firmę Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o. w Rybniku.

Jak podkreśla dyrektor ZSE Maria Lach, to tym cenniejsze zwycięstwo, gdyż przyznane jest przez praktyków biznesu. – Ta wygrana potwierdza po raz kolejny, że wodzisławski Ekonomik to szkoła, w której uczą nauczyciele praktycy i w której uczą praktycznych, potrzebnych w biznesie działań. Kreatywność, innowacyjność, logiczne myślenie to cechy, wykorzystywane w realnym biznesowym świecie, a nasi uczniowie potwierdzili tylko, że posiadają wszystkie te cechy. Nasza szkoła kształci kadry zarówno dla biznesu jak i dla instytucji, dlatego już teraz zapraszamy gimnazjalistów do naszej szkoły, by mogli się przekonać się, że warto uczyć się w Ekonomiku – dodaje dyrektor.

Kolejne miejsca na podium zajęli w konkursie uczniowie z Jastrzębia-Zdroju oraz Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku.