Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczestnicy Złombolu podarowali prezenty dzieciom z Domu Dziecka w Gorzyczkach - Powiat Wodzisławski

Uczestnicy Złombolu podarowali prezenty dzieciom z Domu Dziecka w Gorzyczkach

W poniedziałek, 10 grudnia, do podopiecznych Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach z wizytą i prezentami przyjechali przedstawiciele tegorocznego Złombolu, czyli nietypowej akcji charytatywnej, która od sześciu lat zbiera środki na pomoc dzieciom ze śląskich domów dziecka.

W tegorocznym Złombolu, tj. ekstremalnej wyprawie samochodami komunistycznej koncepcji lub produkcji, której trasa wiodła z Katowic do starożytnej Olimpii, udział wzięło 206 załóg. Dzięki pieniądzom zebranym w ramach tego przedsięwzięcia, m.in. z wpisowego, zakupowi przez uczestników gadżetów związanych z rajdem oraz opłat od sponsorów za wykupienie miejsc reklamowych na samochodach, organizatorzy fundują podopiecznym domów dziecka podarunki. Zazwyczaj są to rzeczy, których placówki nie mogą na co dzień zapewnić wychowankom.

Do dzieci z Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach trafiły prezenty o wartości ok. 38 tys. zł, m.in. rowery, komputery, konsole do gier, a także inny sprzęt elektroniczny i AGD. Radości dzieci nie było więc końca. Samych zaś reprezentantów Złombola zaskoczyła w Domu bardzo ciepła, domowa atmosfera.