Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczeń I LO w Wodzisławiu Śląskim finalistą olimpiady - Powiat Wodzisławski

Uczeń I LO w Wodzisławiu Śląskim finalistą olimpiady

Uczeń I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim zakwalifikował się do finału Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Do etapu okręgowego zostało dopuszczonych 58 uczniów, jednym z nich był uczeń wodzisławskiej „Jedynki”, Mateusz Warzeszka. Przepustką do etapu finałowego okazał się być esej napisany na temat „Internet jako źródło (dez)informacji” oraz wynik testu z wiedzy interdyscyplinarnej. Warto podkreślić, że Mateusz Warzeszka – uczeń pierwszej klasy, na początku swojej licealnej drogi, zyskał szansę na zdobycie indeksu na wymarzone studia. Ucznia do konkursu przygotowuje nauczycielka historii w I LO, Marta Moszczyńska.

Olimpiada Wiedzy o Mediach organizowana jest przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z 15 innymi uczelniami z terenu całego kraju. Laureaci tego konkursu maja prawo do nagród w postaci przyjęcia na studia na renomowanych uczelniach wyższych oraz staże w redakcjach.