Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej - Powiat Wodzisławski

Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej

W Gminnym Ośrodku Kultury w Połomi odbył się finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum […]

W Gminnym Ośrodku Kultury w Połomi odbył się finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, którzy wygrali eliminacje w swoich gminach i miastach naszego powiatu. Biorący udział w konkursie musieli wykazać się dobrą znajomością spraw profilaktyki przeciwpożarowej, przepisów zabezpieczenia przed możliwością powstania pożaru i klęsk żywiołowych oraz znać tajniki sprzętu pożarniczego.

Uczestnicy po teście pisemnym, przystąpili do części ustnej eliminacji po pięciu finalistów w każdej grupie. Ostatecznie w poszczególnych grupach wyłoniono zwycięzców wg kolejno zajętych miejsc.

Grupa szkół podstawowych: Bartosz Krzyżok, Zuzanna Knura, Bartosz Falkowski, Oliwia Mikułka i Aleksander Pukowiec.

Grupa gimnazjum: Natalia Krzyżok, Daniel Skaba, Adrian Kotula, Jarosław Rduch i Łukasz Klon.

Szkoły ponadgimnazjalne: Bartosz Miechówka, Zuzanna Mucha, Krzysztof Prus, Mateusz Praszelik  i Edyta Bulowska.

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 22 kwietnia w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.