Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Trzeci powiatowy festiwal NGO za nami - Powiat Wodzisławski

Trzeci powiatowy festiwal NGO za nami

W tegorocznej edycji święta organizacji pozarządowych wzięło udział 20 podmiotów ekonomii społecznej działających na terenie powiatu wodzisławskiego.

21 maja 2015 r. już po raz trzeci odbył się na rynku w Wodzisławiu Śląskim Festiwal Organizacji Pozarządowych. Przedsięwzięcie było realizowane z podziałem na dwie części. Ich realizacja wpisywała się w działania dwóch projektów: „Inkubator Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego” i „Razem znaczy lepiej” – działań realizowanych w ramach partnerstwa Powiatu Wodzisławskiego i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika.

Prezentacje artystyczne, pokazy, wystawy, działania warsztatowe dostępne w tym dniu na wodzisławskim rynku dowodzą różnorodności tematycznej działań podejmowanych przez lokalne stowarzyszenia oraz ich dużego potencjału.

Mieszkańcy powiatu wodzisławskiego mieli okazję zobaczyć występy Zespołu Tanecznego „Miraż” wspieranego przez Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Tanecznego „Miraż” oraz podziwiać umiejętności aktorów działających w Fundacji Teatru Wodzisławskiej Ulicy TWU. Ciekawą oprawę muzyczną stanowiły występy muzyków z Fundacji Muzycznej Orkiestry KWK Anna im. Wiktora Kamczyka.

Spore emocje wzbudzały pokazy sztuk walk w wykonaniu członków Stowarzyszenia Klubu Sportowego Langren Shihan oraz pokazy udzielania pomocy przedmedycznej przygotowane przez strażaków z OSP w Biertułtowach. Zainteresowani mogli wsiąść do wozu strażackiego czy zapoznać się ze sprzętem jakim posługują się strażacy podczas akcji ratowniczych. Z kolei dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej Powstaniec Śląski możliwa była również przejażdżka zabytkowym motocyklem po wodzisławskim rynku.

Stowarzyszenie Razem na Szybiku działające między innymi w zakresie ekologii i ochrony środowiska przygotowało dla najmłodszych eko-warsztaty plastyczne, w ramach których wspólnie wykonywano kwiaty z papieru oraz malowano kartonowe domki. Fundacja Akademia Rozwoju Kreatywnego z kolei zorganizowała ciekawy pokaz eksperymentów fizycznych.

Organizatorzy zadbali również o podniebienia osób odwiedzających stoiska. Spółdzielnia Socjalna „Najlepśnikarnia” przygotowała degustację naleśników, a wszyscy biorący udział w przedsięwzięciu byli częstowani ciepłym poczęstunkiem.

W tegorocznej edycji Festiwalu Organizacji Pozarządowych wzięły udział organizacje:

Stowarzyszenie Fotobalans, Wodzisławskie Stowarzyszenie Amazonek, Fundacja Feniks-powstań do życia, Spółdzielnia Socjalna Najlepśniki, Fundacja Muzyczna Orkiestry KWK Anna im. Wiktora Kamczyka, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gorzycach, Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli”, Klub Sportowy „Forma”, Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Św. Hiacynta i Franciszek, Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Usług Pralniczych, Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Piękne Anioły, Fundacja Teatru Wodzisławskiej Ulicy – TWU, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej, Stowarzyszenie „Razem na Szybiku”, Fundacja Akademia Rozwoju Kreatywnego, Stowarzyszenie Langren Shihan, Stowarzyszenie Sympatyków Zespołu Tanecznego Miraż, Stowarzyszenia Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej Powstaniec Śląski, Towarzystwo Miłośników Rydułtów.

Dziękujemy przedstawicielom trzeciego sektora za zaangażowanie, poświęcony czas i za aktywny udział w imprezie!

Zdjęcia: Stowarzyszenie Fotobalans

Więcej zdjęć – przejdź do galerii na facebooku

razem-znaczy-lepiej