Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Trwają wybory do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wodzisławiu Śląskim - Powiat Wodzisławski

Trwają wybory przedstawicieli tzw. trzeciego sektora do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wodzisławiu Śląskim. Organizacje wybiorą 5 swoich reprezentantów spośród 8 kandydatów. Głosowanie trwa do 14 października.

ewidencja, dane statystyczne, ankieta - obrazek wyróżniający

W dniach 16-30 września organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie dokonały zgłoszeń kandydatów na swych przedstawicieli do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wodzisławiu Śląskim.  Jedna organizacja mogła zgłosić tylko jednego kandydata/kandydatkę. W podanym terminie wpłynęło 10 kart zgłoszenia, z czego 2 karty zostały odrzucone ze względów formalnych.

Wykaz kandydatów, których zgłoszono prawidłowo, przedstawia się następująco (kolejność alfabetyczna):

• Andrzej Bała zgłoszony przez Polski Związek Niewidomych Koło w Wodzisławiu Śląskim,
  • Anna Białek zgłoszona przez Fundację „Wspólnota Dobrej Woli” z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim,
  • Jan Czyżak zgłoszony przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Zarząd Oddziału Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim,
  • Arkadiusz Forajter zgłoszony przez Stowarzyszenie NASI MIESZKAŃCY.PL z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim,
  • Monika Hejczyk zgłoszona przez Fundację Akademia Rozwoju Kreatywnego z siedzibą w Marklowicach,
  • Roman Kwaśny zgłoszony przez Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim,
  • Piotr Maciuga zgłoszony przez Ochotniczą Straż Pożarną Radlin II w Wodzisławiu Śląskim,
  • Sebastian Wystub zgłoszony przez Fundację VOX CORDIS z siedzibą w Gorzycach.

Sylwetki kandydatów dostępne są TUTAJ (link)

W głosowaniu może wziąć udział każda organizacja pozarządowa prowadząca działalność na terenie powiatu wodzisławskiego, oddając głos na maksymalnie 5 kandydatów do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wodzisławiu Śląskim. Głosowanie trwa od 4 października do 14 października 2016 r. Głosować można w godzinach pracy Starostwa (poniedziałki, wtorki i środy 7.30-15.30, czwartki 7.30-17.00 oraz piątki 7.30-14.00). Głos oddaje się poprzez wrzucenie karty do głosowania do specjalnie przygotowanej urny wyborczej, która znajduje się w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim w Wydziale Strategii i Rozwoju Powiatu, Wodzisław Śląski, ul. Pszowska 92a, pokój 306 (III piętro). Do Rady dostanie się pięcioro kandydatów, którzy otrzymają największą liczbę głosów.

W imieniu organizacji czynne prawo wyborcze realizuje osoba, która posiada upoważnienie do głosowania potwierdzone podpisami osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu organizacji. Osoba oddająca głos w imieniu organizacji przed głosowaniem jest zobowiązana do złożenia upoważnienia do głosowania oraz potwierdzenia udziału w głosowaniu poprzez złożenie podpisu na liście. Otwarcia oraz sprawdzenia ilości głosów dokona komisja skrutacyjna. Oficjalne otwarcie urny nastąpi w terminie do 5 dni od dnia ostatniego dnia głosowania.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Strategii i  Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląski tel. 32 4120943 lub 32 4120945.

Do pobrania:

Karta do głosowania – (POBIERZ PLIK .DOC 16 KB)

Wzór upoważnienia do reprezentowania organizacji w głosowaniu – (POBIERZ PLIK .DOC 24 KB)