Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Trwają konsultacje projektu transportowego Województwa Śląskiego - Powiat Wodzisławski

Trwają konsultacje projektu transportowego Województwa Śląskiego

Zarząd Województwa Śląskiego prowadzi konsultacje społeczne ,,Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Województwa Śląskiego’’. Konsultacje potrwają do 27 kwietnia.

Swoje uwagi i opinie do projektu planu mogą składać zarówno instytucje, organizacje pozarządowe jak i osoby fizyczne. Plan określa kierunki rozwoju transportu na terenie województwa śląskiego do 2020 roku. W głównej mierze zakłada on rozbudowę sieci transportu kolejowego, budowę centrów przesiadkowych i polepszenie oraz unowocześnienie usług przewozowych.

Warto dodać, że plan transportowy dla Powiatu Wodzisławskiego został przyjęty na marcowej sesji Rady Powiatu. Uchwała Rady Powiatu znajduje się TUTAJ.

Projekt Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Województwa Śląskiego’’ znajduje się TUTAJ.