Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Tour de Pologne - utrudnienia w ruchu - Powiat Wodzisławski

Tour de Pologne – utrudnienia w ruchu

Już w czwartek, 12 lipca, drogami powiatu wodzisławskiego przejadą kolarze ścigający się w 69. wyścigu Tour de Pologne. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Trzeci etap Tour de Pologne rozpocznie się w Kędzierzynie-Koźlu, a zakończy w Cieszynie. Kolarze będą mieli do pokonania 201,7 km. Po starcie o godz. 13.43 peleton przejedzie przez Racibórz – Wodzisław Śląski – Jastrzębie-Zdrój – Skoczów – Wisłę – Ustroń – Istebną – Cieszyn – Czeski Cieszyn – Cieszyn (3 okrążenia).  Zakończenie III etapu zaplanowano około godziny 18:45.

Według organizatora przewidywane utrudnienia na terenie powiatu wodzisławskiego mogą wystąpić w godzinach od 14.30 do16.00. Na czas przejazdu całkowicie zamknięta dla ruchu będzie droga wojewódzka nr 933:  Racibórz – Pszów – Wodzisław Śląski – Mszana.

Funkcjonariusze zwracają się z apelem do kierowców i pieszych o respektowanie w tym dniu poleceń służb mundurowych. Policjanci po zakończeniu etapu będą prowadzić ręczną regulację ruchu.

Dokładny przebieg trasy i utrudnienia z tym związane można zobaczyć na stronie Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. – TUTAJ