Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Tour de Pologne po raz kolejny zawita w naszym powiecie! - Powiat Wodzisławski

Tour de Pologne po raz kolejny zawita w naszym powiecie!

Już dziś po drogach naszego powiatu przejadą kolarze uczestniczący w 76. Tour de Pologne UCI World Tour - jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie.

Powiat wodzisławski znajduje się na trasie, liczącego 150,5 kilometrów III etapu tegorocznego wyścigu, prowadzącej ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Zabrza, a starosta Leszek Bizoń zaproszony został do udziału w pracach komitetu honorowego tegorocznej edycji TdP UCI World Tour.

Kolarska elita przejedzie przez nasz powiat w godzinach popołudniowych (przed godz. 17:00).  Około godz. 16:43 kolarze opuszczą Jastrzębie-Zdrój i podążą ulicą Podgórną do Połomi. Tam przemieszczać się będą ul. Wolności (DW930)  w kierunku Świerklan i dalej do Rybnika.

Mapa całego trzeciego etapu z czasami przejazdu wygląda tak (materiały pochodzą z oficjalnego serwisu TdP UCI: www.tourdepologne.pl):