Strona startowa Aktualności i wydarzenia, Czas wolny

Tour de Pologne przejedzie przez powiat!

Już 1 sierpnia po drogach naszego powiatu przejadą kolarze uczestniczący w 74. Tour de Pologne UCI World Tour - jednej z najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie.

Powiat wodzisławski znajduje się na trasie IV etapu tegorocznego wyścigu, prowadzącej z Zawiercia do Zabrza, a starosta Ireneusz Serwotka zaproszony został do udziału w pracach komitetu honorowego tegorocznej edycji TdP UCI World Tour.

Kolarska elita przejedzie przez nasz powiat 1 sierpnia w godzinach późnopopołudniowych (ok. godz. 17:00).  Około godz. 17:02 kolarze opuszczą premię lotną w Jastrzębiu-Zdroju i wjadą do Moszczenicy, a następnie podążą ulicą Moszczeńską do Mszany. Około 17:10 planowane jest przecięcie skrzyżowania dróg wojewódzkich 930 i 933 w Mszanie i przejazd ul. Wolności w Połomi w kierunku Świerklan i dalej do Rybnika.

Zachęcamy mieszkańców do kibicowania kolarzom na trasie ich przejazdu. Wspólnie stwórzmy sportowy klimat i atmosferę godną przyjęcia największych sław światowego kolarstwa!

Szczegółowa trasa przebiegu 74. Tour de Pologne UCI World Tour po drogach powiatu wodzisławskiego prezentuje się następująco: