Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Test sprawności syren alarmowych - Powiat Wodzisławski

Test sprawności syren alarmowych

1 sierpnia o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Test przeprowadzany jest w ramach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2006 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. Nr 191, poz. 1415).

W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły, trwający 3 minuty – oznaczający odwołanie alarmów: powietrznego i o skażeniach.

Instytut Pamięci Narodowej prosi, by w rocznicę godziny „W” na minutę zamarł ruch w całym kraju. Towarzyszyć temu powinno włączenie syren i klaksonów samochodowych.