Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Targi odwiedziło ponad 1300 gimnazjalistów - Powiat Wodzisławski

Targi odwiedziło ponad 1300 gimnazjalistów

Już po raz XIII odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne. Ofertę edukacyjną wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego poznać mogli gimnazjaliści, przed którymi już wkrótce decyzja o wyborze szkoły.

Gospodarzem tegorocznych targów było I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. Jak wyliczył organizator – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wodzisławiu Śląskim – targi odwiedziło ponad 1300 gimnazjalistów z powiatu wodzisławskiego oraz z Świerklan i Chałupek. W jednym czasie i miejscu młodzi ludzie mogli porównać oferty edukacyjne wszystkich szkół ponadgimnazjalnych oraz osobiście porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Dodatkowo ekspozycja targów była dostępna dla rodziców w godzinach popołudniowych, a do udziału w tegorocznej imprezie szkoły zaprosiły również przedsiębiorców z którymi współpracują.

Targi otworzył starosta Tadeusz Skatuła, który podkreślił, że szkoły powiatu wodzisławskiego to bez najmniejszej wątpliwości najlepsze placówki w całym regionie. – To tutejsi maturzyści od wielu lat osiągają najwyższą zdawalność w całym okręgu. To tutejsi uczniowie zdobywają laury na ogólnopolskich konkursach i olimpiadach przedmiotowych. To w naszym powiecie funkcjonuje najlepsze technikum w województwie śląskim. (…)To nasze szkoły zawodowe kształcą najlepszych fachowców w regionie i to z naszymi szkołami współpracują najlepsze uczelnie w Polsce – wyliczał starosta, zachęcając młodych gimnazjalistów do wybierania szkół właśnie w powiecie wodzisławskim.

Na rok szkolny 2015/16 Powiat przygotował w szkołach młodzieżowych 50 oddziałów liczących łącznie 1600 miejsc. Wśród nowych kierunków kształcenia, jakie od września mają ruszyć w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych, znaleźć można m.in. technika chłodnictwa i klimatyzacji (w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl.), technika technologii żywności (w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl.), montera-mechatronika i montera-elektronika (w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie). Od nowego roku szkolnego w Wodzisławiu Śl. ruszy też Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych. Po raz kolejny podejmowana jest również próba reaktywacji technikum w Radlinie. Tym razem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie oferuje kształcenie w zawodzie technik mechanik.