Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Targi dla gimnazjalistów – czas pomyśleć o wyborze szkoły średniej - Powiat Wodzisławski

Targi dla gimnazjalistów – czas pomyśleć o wyborze szkoły średniej

Teraz, przed uczniami III klas gimnazjum egzaminy końcowe i jedna z ważniejszych decyzji w ich życiu – wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. Wczoraj, 19 marca, odbyły się po raz XI Powiatowe Targi Edukacyjne, podczas których uczniowie gimnazjów mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu wodzisławskiego. Targi zorganizowała Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Wodzisławiu Śl., a ich gospodarzem był wodzisławski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.

Uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych stoją teraz przed dylematem, w jakiej szkole średniej kontynuować naukę. Placówki z roku na rok wzbogacają swoją ofertę edukacyjną, by właśnie do siebie przekonać gimnazjalistów.

Podczas targów licznie przybyli gimnazjaliści mogli zatem nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą szkół, ale także osobiście porozmawiać z uczęszczającymi do nich uczniami. Szkoły, jak i placówki oświatowe przygotowały dla odwiedzających ulotki, broszury, gazetki reklamowe oraz atrakcyjne stoiska, które przyciągały barwnością, ciekawą aranżacją, a także smakołykami. Można było spróbować naleśników, ciasteczek i innych pyszności, przygotowanych specjalnie na Targi przez młodzież poszczególnych szkół. Można było również zrobić sobie modną fryzurę czy skorzystać z masażu dłoni.  Uczniowie prezentowali się także w strojach charakterystycznych dla profilu klasy. Byli m.in.: kucharze, kelnerzy, górnicy czy uczniowie klasy o profilu mundurowym.
W nowym roku szkolnym powiatowe szkoły dla młodzieży planują uruchomienie 49 od¬działów klas pierwszych.  W ofercie pojawiło się kilka nowych kierunków kształcenia m.in. fototechnik  w ZSP nr  2 Rydułtowach czy technik organizacji reklamy w  ZSP w Pszowie. Utrzymano także nabór do Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl., a także do klasy mundurowej w I Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śl.