Szkoły z Powiatu w XX Rankingu Perspektyw

Poznaliśmy wyniki "Rankingu Liceów i Techników Perspektyw 2018". Wśród wyróżnionych szkół znalazły się placówki z Powiatu Wodzisławskiego.

Najwyższą lokatę w rankingu Techników zajęło Technikum nr 3 w Zespole Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego. Wynik „Budowlanki” to 11. miejsce w województwie śląskim oraz 67. w kraju. Z kolei Technikum nr 1 w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uplasowało się odpowiednio na 17. miejscu w Śląskim oraz na 85. w kraju.

W rankingu „Perspektyw”, w kategorii liceów ogólnokształcących ujęte zostały również szkoły z naszego Powiatu. Wśród wyróżnionych szkół znalazło się I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich, które uzyskało 40. wynik w województwie oraz 362. w kraju. Z kolei II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych zajęła 65. miejsce w województwie.