Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szczęśliwa Kobieta – Rodzinie na Zdrowie… - Powiat Wodzisławski

Szczęśliwa Kobieta – Rodzinie na Zdrowie…

Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne – Młodzieżowy Ośrodek „Flota Młodych - Port Wodzisław Śl.” zaprasza panie z powiatu wodzisławskiego do wspólnej realizacji programu „Szczęśliwa Kobieta – Rodzinie na Zdrowie. Promocja zdrowego stylu życia kobiet – mieszkanek powiatu wodzisławskiego”, dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.

W programie zaplanowano cykl warsztatów ze specjalistami. Najbliższe z nich odbędą się 16 czerwca. Będą to zajęcia z położną ze Stowarzyszenia „Dobrze Urodzeni” – spotkanie nie tylko dla kobiet w ciąży!

W ramach zadania odbyły się już dwie edycje kursu „Pomocy przedmedycznej w wypadkach z małymi dziećmi”. Były to profesjonalne warsztaty, które poprowadził instruktor medyczny – praktyk w dziedzinie ratownictwa.

W ramach zadania stowarzyszenie zaprasza również na cykl zajęć dla mam z małymi dziećmi prowadzony przez instruktora Metody Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne. Są to ćwiczenia dla mam z dziećmi od 1 roku życia do lat 6 wzmacniające więzi rodzinne, wpływające na rozwój lepszej motoryki dzieci. Najbliższe terminy warsztatów: 12 i 26 czerwca. Zajęcia trwają w godz.16.30 – 17.30.

Podczas spotkań ze specjalistami oraz kursów pierwszej pomocy organizator zapewnia opiekę dla dzieci w „Kąciku malucha” pod okiem kadry wolontariuszy Młodzieżowego Ośrodka „FLOTA MŁODYCH – PORT WODZISŁAW ŚL.”.

Zapisy na warsztaty oraz szczegółowe informacje udzielane są pod numerem tel.: 603 909 500 lub osobiście w siedzibie stowarzyszenia przy ul. 26 Marca 51.