Szczególna sesja z samorządem gospodarczym

W piątek, 12 maja, Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim świętował 60 rocznicę powstania. Z tej okazji w Wodzisławiu Śląskim odbyło się 4 dniowe (od środy), międzynarodowe spotkanie warsztatowe pt. „Tradycje rzemieślnicze w Europie”

Do Powiatu Wodzisławskiego zawitały delegacje partnerskich samorządów z powiatów: Recklinghausen (Niemcy), Jelgava (Łotwa), Soermland (Szwecja) i Powiatu Tczewskiego.

Delegacje wzięły m.in. udział w uroczystej sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego (czwartek, 11 maja o godz. 14:00 w Powiatowym Centrum Konferencyjnym), podczas której zostały uhonorowane organizacje tworzące samorząd gospodarczy w powiecie wodzisławskim, a także Cech w Recklinghausen za wieloletnią współpracę z biznesem powiatu wodzisławskiego.