Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szansa na staż dla bezrobotnych kobiet - Powiat Wodzisławski

Szansa na staż dla bezrobotnych kobiet

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim w ramach unijnego projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+” przyjmuje wnioski pracodawców zainteresowanych organizacją stażu dla 50 kobiet bezrobotnych powyżej 30 roku życia.

Z możliwości odbycia stażu mogą skorzystać bezrobotne kobiet powyżej 30 roku życia zarejestrowane w urzędzie, pozostające bez pracy co najmniej 12 miesięcy, posiadające wykształcenie średnie (z wyłączeniem szkoły policealnej) lub niższe. W ramach projektu co najmniej 10 kobiet musi posiadać aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Kompletne i prawidłowo wypełnione wnioski można składać w siedzibie urzędu w pok. 223, I piętro (kierownik referatu ds. instrumentów i programów rynku pracy).

Wnioski o organizację stażu rozpatrywane będą wg kolejności zgłoszeń. Przy rozpatrywaniu wniosków urząd dodatkowo będzie brał pod uwagę złożoną przez wnioskodawcę deklarację zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w co najmniej połowie wymiaru czasu pracy.

Aktualne druki wniosków o organizację stażu oraz regulamin określający zasady i warunki organizowania stażu dla osób bezrobotnych dostępne są na stronie internetowej urzędu www.pup-wodzislaw.pl.

Więcej informacji można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śl., ul. Michalskiego 12, tel. 32 459 29 80.