Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szansa na nowe samochody dla straży pożarnej i policji - Powiat Wodzisławski

Szansa na nowe samochody dla straży pożarnej i policji

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego pozytywnie rozpatrzył prośbę komendantów miejscowej policji oraz straży pożarnej i zwrócił się do Rady Powiatu Wodzisławskiego z inicjatywą uchwałodawczą w sprawie przekazania służbom łącznie 91 tys. zł na zakup nowych samochodów.

W uzasadnieniu wniosku komendant Krzysztof Justyński podkreśla, że sprzęt, jakim dysponuje policja, jest w znacznej mierze wyeksploatowany i awaryjny, zaś naprawy czasochłonne i drogie. Z kolei szef strażaków, Marek Misiura, wskazuje, że działania ratownicze prowadzone na terenie powiatu w ostatnich latach wielokrotnie pokazywały konieczność posiadania na wyposażeniu pojazdu specjalnego do przewozu ratowników, ewakuacji osób w razie zagrożenia czy transportu środków ratowniczych.

Jeśli powiatowi radni przychylą się do wniosku Zarządu Powiatu i obu komendantów, wodzisławscy policjanci otrzymają 41,5 tys. zł na zakup radiowozu, zaś strażacy – 50 tys. zł na zakup samochodu ratowniczego.