Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Szansa na nowe karetki dla szpitali - Powiat Wodzisławski

Szansa na nowe karetki dla szpitali

Podczas ostatniej sesji radni Wodzisławia Śląskiego jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu 50 tys. zł Powiatowemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. z przeznaczeniem na zakup karetek. Decyzja radnych miejskich to kolejny efekt rozmów i spotkań, jakie starosta Ireneusz Serwotka w ostatnim czasie odbył m.in. z prezydentem Wodzisławia Śl.

Pogotowie ratunkowe w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach dysponuje w sumie 12 samochodami sanitarnymi. – Tabor pogotowia jest dość mocno wysłużony i wyeksploatowany. Najstarszy ambulans pochodzi z 1995 roku,  a większość samochodów ma przebieg 300 – 400 tys. km, co niekorzystnie wpływa na poziom udzielanych świadczeń medycznych oferowanym naszym mieszkańcom –  tłumaczy wicestarosta Grzegorz Kamiński.

Na dzień dzisiejszy trudna sytuacja finansowa szpitali nie pozwala na zakup nowej karetki, której koszt to kwota rzędu ponad 400 tys. zł.  Mając jednak na uwadze dobro mieszkańców, a także w celu zapobieżenia sytuacji, w której np. karetka jadąca do ofiary wypadku czy chorego dziecka uległaby awarii, starosta zwrócił się do gmin powiatu o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowych samochodów sanitarnych dla pogotowia ratunkowego w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.  Poparcie dla tej inicjatywy już wyrazili radni Wodzisławia Śl., którzy zdecydowali o przekazaniu 50 tys. zł na ten cel.