POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Świętujmy razem Dzień Niepodległości!

11 listopada świętujemy Dzień Niepodległości. Tego dnia szczególnie ważne jest upamiętnienie faktu, że 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów Polska wróciła na mapę Europy.

W naszym regionie odbędzie się szereg imprez związanych z tą szczególną datą, w których brać będą również udział przedstawiciele władz Powiatu Wodzisławskiego.

W tym roku Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka 11 listopada będzie przebywał w Warszawie, gdzie na zaproszenie Prezydenta RP weźmie udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości i w okolicznościowym spotkaniu z tej okazji w Pałacu Prezydenckim.

Świętowanie w miastach powiatu wodzisławskiego:

Wodzisław Śląski:

11 listopada – Godz. 10.00 –  Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. WNMP (zbiórka o.9.45 pod wodzisławskim Muzeum i przemarsz do kościoła)

Godz.11.00 – przemarsz i uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Śląskich

Rydułtowy:

10 listopada, godz. 17.00 –  Koncert Pieśni Patriotycznych w Rydułtowskim Centrum Kultury (wstęp wolny)

11 listopada, godz. 9:30 od złożenia kwiatów przez Władze Miasta Rydułtowy pod pomnikiem Walki i Zwycięstwa

godz. 10.00 – 10:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Jacka w Radoszowach

Pszów:

11 listopada, godz. 13.00 Msza Święta w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie. Po Mszy Świętej przemarsz pod Pomnik Przyłączenia Górnego Śląska do Macierzy Polskiej.

Radlin

11 listopada, godz. 9.00 Msza Święta w kościele pw. WNMP w Radlinie. Po mszy przemarsz do Parku Zarzyckiego pod pomnik Powstańców Śląskich.

W ramach obchodów Dnia Niepodległości miasta i gminy przygotowały szereg atrakcji i imprez dodatkowych (polecamy sprawdzenie stron internetowych urzędów miejskich i gminnych) na które również serdecznie zapraszamy!