Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Światełko pokoju z Betlejem na sesji Rady Powiatu - Powiat Wodzisławski

Światełko pokoju z Betlejem na sesji Rady Powiatu

Przed nami Boże Narodzenie - święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i jakże ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy niż w zwykłe dni. Już wkrótce roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przeniosą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacą w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.

Tymi słowami młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śl. powitała radnych powiatu przynosząc na czwartkową sesję (22 grudnia) światełko pokoju z Betlejem. Była poezja ks. J. Twardowskiego, polskie kolędy w pięknym wykonaniu młodzieży oraz życzenia.

Niezależnie od świątecznego charakteru, podczas XXV sesji Rady Powiatu Wodzisławskiego większością głosów został przyjęty budżet powiatu na 2017 r.

Wśród gości obecnych na sesji znalazł się senator Adam Gawęda, który przekazał zebranym relację ze swojej pracy i działalności w 2017 r. i przekazał radnym świąteczne i noworoczne życzenia.

Miłym akcentem było podsumowanie przez sekretarza powiatu Michała Lorka akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”, do której włączyli się radni powiatowi i pracownicy starostwa. Przypomnijmy. Pomoc trafiła do mamy samotnie wychowującej dwie córki w wieku 11 i 7 lat. Najpilniejszy był dla tej rodziny zakup nowej pralki, bo stara odmawiała już posłuszeństwa. Dzięki zebranym pieniądzom udało się kupić nie tylko nową pralkę, ale też m.in. mikrofalówkę, odzież, bieliznę, kurtki i buty zimowe dla dziewczynek, kołdrę, pościel, poduszki, koce, zabawki i książki, serwis obiadowy i inne artykuły w tym szkolne, spożywcze i chemiczne. Środków starczyło nawet na upominki świąteczne dla mamy i dziewczynek. Obdarowana rodzina w podziękowaniu przygotowała dla darczyńców miłą niespodziankę – misternie wycinaną świąteczną gwiazdę z kolorowego papieru.

Nie był to ostatni bożonarodzeniowy akcent tej sesji. Na zakończenie obrad  ks. prałat Bogusław Płonka pobłogosławił opłatki, którymi przełamali się wszyscy obecni.