Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Sukcesy uczniów w konkursie historycznym - Powiat Wodzisławski

Sukcesy uczniów w konkursie historycznym

Uczniowie z naszych szkół ponadgimnazjalnych zdobyli wysokie miejsca w wojewódzkim konkursie historycznym i multimedialnym „Konstanty Wolny - pierwszy marszałek Sejmu Śląskiego”. Konkurs ten był jedną z wielu pozycji programu obchodów „Roku Konstantego Wolnego", ogłoszonego Uchwałą Sejmiku, w związku z 90. rocznicą pierwszych wyborów do Sejmu Śląskiego i 135. rocznicą urodzin Marszałka.

Dagmara Smołka, uczennica klasy IVa technikum budowlanego w Zespole Szkół Technicznych
w Wodzisławiu Śl. zdobyła I miejsce za pracę multimedialną o pierwszym marszałku Sejmu Śląskiego. Jury, powołane przez Śląskiego Kuratora Oświaty, oceniło najwyżej jej prezentację spośród 124 nadesłanych prac uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

Ponadto dwa tygodnie temu, uczeń Technikum nr 1 w Wodzisławiu Śl. Przemysław Ryłko zajął II miejsce, a  Martyna Mielańczyk z ZST w Wodzisławiu Śl. czwarte miejsce w  wojewódzkim konkursie historycznym – „Konstanty Wolny – pierwszy marszałek Sejmu Śląskiego”.
Do finału konkursu awansowali uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w każdej ze szkół biorącej udział w etapie szkolnym. Finałowy test pisało łącznie 63 uczniów wyłonionych z pierwszego etapu. Wśród finalistów wysokie miejsca zajęli uczniowie z naszych powiatowych szkół. Przemysława do konkursu przygotowała Aleksandra Bienias, z kolei Martynę i Dagmarę – Grzegorz Kamiński.