Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Sukces szkół powiatu w konkursie „Nie truj sąsiada!” - Powiat Wodzisławski

Sukces szkół powiatu w konkursie „Nie truj sąsiada!”

Konkurs był jedną z inicjatyw w ramach międzygminnej kampanii edukacyjno-ekologicznej „Gmina z (dobrą) energią!”, za którą odpowiadają Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz partner – Planergia Sp. z o.o.

Całe podium konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przypadło w udziale szkołom Powiatu Wodzisławskiego. Pierwsze miejsce zajęło Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl., drugie – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl., a trzecie – Branżowa Szkoła I stopnia w Radlinie. W nagrodę placówki otrzymały czeki na odpowiednio: pięć, trzy i dwa tysiące złotych z przeznaczeniem na zakup pomocy naukowych.

W konkursie wzięło udział ponad 170 szkół z terenu Subregionu Zachodniego. Zmagania, mające wyłonić najbardziej kreatywną w nagłośnianiu zjawiska niskiej emisji wśród lokalnej społeczności, trwały przez cały 2017 r. Podstawą do oceny danej placówki była aktywność jej społeczności. Liczyła się kreatywność powiązana z tematem niskiej emisji. Dzieci i młodzież przedstawiały swoje pomysły na pokazanie przyczyn powstawania tego zjawiska, konsekwencji i metod walki.

Komisja wyznaczona przez organizatorów oceniła nadesłane raporty kwartalne zawierające wyszczególnienie aktywności, wraz z przykładami prac, w oparciu o pięć kategorii. Były to: liczba podjętych działań, pomysłowość, różnorodność i jakość ich wykonania/realizacji, wartość merytoryczna przekazu (zgodność z tematyką kampanii), liczba zaangażowanych osób oraz zasięg działań.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 16 lutego br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku. Z ramienia powiatu wzięła w niej udział m.in. wicestarosta Danuta Maćkowska.