Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Stypendyści spotkali się z panią premier. Wśród nich był uczeń wodzisławskiego technikum - Powiat Wodzisławski

Mateusz Przeliorz – uczeń Technikum nr 1 im. Piastów Śląskich w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl., odebrał z rąk premier Ewy Kopacz stypendium Prezesa Rady Ministrów RP.

14 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się ogólnopolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Słowami „Witam najlepszych z najlepszych!”–  szefowa MEN, Joanna Kluzik-Rostkowska, rozpoczęła uroczystość. Wśród najlepszych był uczeń Technikum nr 1 im. Piastów Śląskich w Wodzisławiu Śląskim – Mateusz Przeliorz. Mateusz jest pierwszym uczniem w historii szkoły, który stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów odebrał z rąk premiera. Wyróżnienie podkreśla fakt, że Mateusz znalazł się w piątce uczniów wybranych spośród 445 stypendystów z województwa śląskiego, którzy odebrali stypendium z rąk Prezesa Rady Ministrów.

Serdecznie gratulujemy!