Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Strażacy z Pszowa zdobyli złoty medal Olimpiady Pożarniczej w Mulhouse - Powiat Wodzisławski

Strażacy z Pszowa zdobyli złoty medal Olimpiady Pożarniczej w Mulhouse

W dniach 14-21.07.2013 roku w miejscowości Mulhouse (Miluza) we francuskiej Alzacji odbyła się kolejna już Olimpiada Pożarnicza. To wyjątkowe wydarzenie w świecie pożarniczego sportu zgromadziło reprezentacje 30 państw i 3000 uczestników.

W ramach Olimpiady odbyły się XV Międzynarodowe Zawody Straży Pożarnych według regulaminu tradycyjnego CTIF, XIX Międzynarodowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz zawody w Sporcie Pożarniczym.

W skład reprezentacji Polski wchodziły:
– drużyna strażaków zawodowych w sporcie pożarniczym,
– 2 drużyny Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych: OSP Smyków (dziewczęca) i OSP Głuchów (chłopięca),
– 2 drużyny kobiece w grupie A: OSP Lądek i OSP Raszowa,
– 1 drużyna kobieca w grupie B: OSP Raszowa,
– 5 drużyn w grupie A: OSP Raszowa, OSP Niechobrz Dolny, OSP Dzianisz Górny, OSP Głuchów, OSP Kowalew,
– 3 drużyny w grupie B: OSP Lądek, OSP Kościan, OSP Pszów,

W sumie nasz kraj reprezentowało 204 zawodników, sędziów, trenerów, opiekunów, masażystów i działaczy. Nasi strażacy zdobyli łącznie 8 złotych, 6 srebrnych oraz jeden brązowy medal.

Sukces strażaków tym bardziej cieszy, iż w skład reprezentacji wchodziła również jednostka z naszego powiatu – z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie, która startując w grupie B tradycyjnych zawodów straży pożarnych CTIF, zajęła wysokie 10 miejsce w klasyfikacji generalnej, co zaowocowało zdobyciem kolejnego już w historii jednostki złotego medalu olimpijskiego. Jest to szósty medal mistrzostw CTIF w dorobku pszowskiej OSP.

Bardzo dobry wynik poprzedzony był ciężką pracą. Przygotowania do zawodów rozpoczęły się już w marcu 2012 r., gdy rozpoczęto przygotowania do zawodów wojewódzkich, a następnie do zawodów krajowych, gdzie jednostka zajęła wysokie trzecie miejsce. Mimo sukcesu Mulhouse pszowscy strażacy postanowili nie odpuszczać i już teraz przygotowują się do startów w eliminacjach do kolejnej Olimpiady Pożarniczej CTIF.