Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Strażacy PSP Mistrzami Powiatu w piłce nożnej - Powiat Wodzisławski

Strażacy PSP Mistrzami Powiatu w piłce nożnej

Drużyna Państwowej Straży Pożarnej odniosła zwycięstwo w V Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego.

W rozgrywkach, które odbyły się 14 września na boisku Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śl. zmierzyło się 8 grup zawodowych, wśród których znalazły się  reprezentacje: strażaków PSP, policjantów, strażaków z Gminy Gorzyce, przedsiębiorców, ratowników WOPR, samorządowców, pracowników Kancelarii Sejmu RP, elektryków.

Po oficjalnym otwarciu turnieju, rozlosowano 2 grupy: A i B. Mecze fazy grupowej odbywały się systemem każdy z każdym. Następnie drużyny przystąpiły do rywalizacji w fazie finałowej. Do półfinału awansowały zespoły, które zdobyły miejsca 1-2 w grupach. Zwycięzcy tych pojedynków walczyli o najwyższe trofeum, a przegrani – o miejsce na podium.

Wszystkie reprezentacje podeszły do zawodów z wielkim zaangażowaniem, jednak  tytuł Mistrza Powiatu oraz Puchar Starosty wywalczyła drużyna strażaków PSP, która w finale pokonała zespół samorządowców. Trzecie miejsce  zajęła grupa policjantów. Zaraz za podium znaleźli się pracownicy kancelarii sejmu RP.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze z nich – puchary i medale, które wręczył Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego Dariusz Prus. Zawodnikom pogratulowali również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wodzisławiu Śl., – st. kpt. mgr inż. Rafał Adamczyk oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śl. – mł. insp. mgr Łukasz Krebs.

Organizatorem Turnieju było Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim.

Więcej zdjęć – galeria na facebooku

.