Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Strach ma wielkie oczy - Powiat Wodzisławski

Strach ma wielkie oczy

10 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim odbyło się podsumowanie Regionalnego Konkursu Artystycznego dla Gimnazjalistów „Spacer po wyobraźni – Strach ma wielkie oczy”.

W konkursie, który trwał od połowy stycznia, wzięło udział 62 młodych artystów z całego regionu. Praca polegała na malarskiej interpretacji słynnego powiedzenia – Strach ma wielkie oczy, a każdy z uczestników na uporanie się z tematem miał 150 minut.

Efekty były imponujące. Prace zaskakiwały pomysłowością, jak i warsztatem plastycznym. Komisja konkursowa miała ogromny problem, by wskazać tylko trzy prace do nagrodzenia. Uczestnicy zaprezentowali bowiem bardzo wysoki poziom oraz duże zróżnicowanie pod względem historii oraz symboliki prac. W ostateczności przeważył warsztat plastyczny oraz oryginalność przedstawienia tematu.

W piątek 10 marca rozstrzygnięto konkurs. Pierwsze miejsce zajęła praca Dominiki Hartmann z Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach, a dwa kolejne – uczniowie Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach: Wiktoria Lewandowska (miejsce 2) i Paweł Mordeja (miejsce trzecie). Przyznano też wyróżnienie. Trafiło ono również do uczennicy rydułtowskiego gimnazjum Lidii Kocur. Nagrody wręczyła członkini zarządu powiatu Danuta Maćkowska, a także wizytator CEA Iwona Skowron oraz profesor Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Elżbieta Kuraj.

Honorowy patronat nad konkursem objął starosta Ireneusz Serwotka, a za jego organizację w imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odpowiadała Aleksandra Leśniewicz oraz Artur Janasik.