Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starostwo przekaże dodatkowe środki na remont dróg w Wodzisławiu Śl. - Powiat Wodzisławski

Starostwo przekaże dodatkowe środki na remont dróg w Wodzisławiu Śl.

W zamian za umorzenie przez miasto zaległości podatkowych szpitala, powiat przeznaczy dodatkowe 200 tys. zł na remont dróg w Wodzisławiu Śląskim.

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zaakceptował propozycję prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy, aby w zamian za całkowite umorzenie szpitalowi zaległego podatku od nieruchomości zwiększyć o 200 tys. zł pulę środków, jakie w tym roku Powiatowy Zarząd Dróg wyda na inwestycje drogowe na terenie miasta.

Zgodnie ze wskazaniem prezydenta Kiecy dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone prawdopodobnie na remont ul. Skrzyszowskiej. Starosta Tadeusz Skatuła jest zadowolony z takiego rozwiązania – Cieszę się, że mogliśmy wspólnie z panem prezydentem wypracować korzystne dla mieszkańców miasta i powiatu rozwiązanie. Umorzenie podatku będzie znaczącym wsparciem dla szpitala, a pieniądze „zaoszczędzone” w ten sposób trafią na realizację najpilniejszego zadania, jakim są remonty dróg na terenie miasta Wodzisławia Śl. – powiedział Starosta.