Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. kolejny raz Liderem Edukacji Samorządowej - Powiat Wodzisławski

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. kolejny raz Liderem Edukacji Samorządowej

Zbliża się Dzień Samorządu Terytorialnego oraz Dzień Pracownika Samorządowego. Z tej okazji w siedzibie Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej – OKST im. Waleriana Pańki w Katowicach zorganizowano uroczystość wręczenia nagród Lidera Edukacji Samorządowej. Po raz ósmy w historii, a siódmy z rzędu w kategorii „powiaty ziemskie” nagrodę otrzymało Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.

Jak podkreśla sekretarz powiatu Michał Lorek, który w imieniu urzędu odebrał statuetkę, wyróżnienie to jest dowodem na to, że pracownicy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl., mimo że już w momencie rozpoczęcia pracy muszą posiadać wysokie kwalifikacje zawodowe, to jednak stale je uzupełniają, dzięki czemu są na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami prawa oraz wytycznymi.

Nagroda Lidera Edukacji Samorządowej przyznawana jest przez Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki w Katowicach urzędom, które dbają o poziom wykształcenia i szkolenia swoich pracowników, w czterech kategoriach: „miasto na prawach powiatu”, „gminy miejskie”, „gminy wiejskie” i „powiaty ziemskie”. Wśród miast na prawach powiatu zwyciężyły ex aequo Zabrze i Sosnowiec. Racibórz okazał się najlepszy w grupie gmin miejskich, a Gierałtowice – gmin wiejskich.

Wręczenie nagród odbyło się 23 maja w Katowicach i zostało połączone z otwarciem nowej siedziby Ośrodka.