Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. kolejny raz Liderem Edukacji Samorządowej

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. już po raz ósmy (a siódmy z rzędu) zostało laureatem nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej – OKST im. Waleriana Pańki w Katowicach, popularnych „Walerek”.

Nagroda Lidera Edukacji Samorządowej przyznawana jest urzędom przez Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki w Katowicach za największą liczbę przeszkolonych pracowników w czterech kategoriach: miasto na prawach powiatu, gminy miejskie, gminy wiejskie i powiaty ziemskie. Wśród miast na prawach powiatu zwyciężyły ex aequo Zabrze i Sosnowiec. Racibórz okazał się najlepszy w grupie gmin miejskich, a Gierałtowice – gmin wiejskich.

Wręczenie nagród odbędzie się 23 maja w Katowicach i zostanie połączone z otwarciem nowej siedziby Ośrodka.