Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starosta wydał pozwolenie na budowę kliniki serca w Wodzisławiu Śl. - Powiat Wodzisławski

Starosta wydał pozwolenie na budowę kliniki serca w Wodzisławiu Śl.

Starosta Tadeusz Skatuła pierwszego marca podpisał pozwolenie na budowę kliniki, jaka z inicjatywy Polsko – Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland S.A. i dzięki wieloletnim zabiegom ze strony władz Powiatu ma powstać w Wodzisławiu Śl.

Obiekt, w którym leczone mają być choroby układu sercowo-naczyniowego, powstanie na terenie kompleksu szpitalnego przy ul. 26 Marca i będzie mieć 2402 m2 powierzchni oraz prawie 10 tys. m3 kubatury. W klinice będzie można uzyskać pomoc w zakresie kardiologii, kardiologii interwencyjnej i chirurgii naczyniowej. Docelowo do dyspozycji pacjentów oddanych będzie 36 łóżek. Co ważne, klinika będzie starać się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, tak by można było korzystać z oferowanych przez nią usług bezpłatnie.

Jak mówi wiceprezes zarządu Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland S.A., Jacenty Drópiewski firma w tej chwili oczekuje na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę. Następnie zostanie wyłoniony wykonawca, który będzie mieć 2 miesiące na rozpoczęcie budowy. Otwarcie kliniki planowane jest do końca tego roku.

To kolejna firma świadcząca usługi medyczne na najwyższym światowym poziomie, jaka zdecydowała się zainwestować na terenie powiatowego szpitala w Wodzisławiu Śl. W 2011 r. działalność w kompleksie szpitalnym rozpoczęła nowoczesna stacja dializ Fresenius Nephrocare. W obu przypadkach oferta prywatnych firm nie stanowi jednak konkurencji dla oferty szpitala, ale jego uzupełnienie. W obu powiatowych szpitalach nie ma bowiem oddziałów kardiologicznych ani też stacji dializ.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca są jednym z największych prywatnych podmiotów leczących schorzenia sercowo-naczyniowe w Polsce. Grupa posiada 18 własnych i 10 prowadzonych przez firmy siostrzane, doskonale wyposażonych placówek, w tym oddziały kardiologiczne, chirurgii naczyniowej. Tylko w ubiegłym roku w ośrodkach PAKS leczono około 20 tysięcy chorych, w tym ponad pięć tysięcy chorych z zawałem serca.