Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starosta spotkał się z sołtysami i szefami rad dzielnic - Powiat Wodzisławski

Starosta spotkał się z sołtysami i szefami rad dzielnic

W piątek, 18 stycznia, odbyło się spotkanie Starosty Tadeusza Skatuły z sołtysami i przewodniczącymi rad dzielnic z terenu powiatu wodzisławskiego. Wzięli w nim udział także Poseł na Sejm RP Ryszard Zawadzki, Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego Eugeniusz Wala oraz Wicestarosta Dariusz Prus.

Jak powiedział Starosta celem spotkania jest z jednej strony poznanie problemów nurtujących mieszkańców sołectw i dzielnic, z drugiej zaś – przedstawienie informacji o działalności Powiatu. Tadeusz Skatuła przybliżył więc zebranym czym żył Powiat Wodzisławski w minionym roku, a także – jakie są plany na rok bieżący. Z kolei poseł Ryszard Zawadzki poinformował o najważniejszych zmianach w przepisach, nad którymi ostatnio pracował Sejm.

Dużą dyskusję wśród szefów sołectw i dzielnic wzbudziła kwestia walki z niską emisją na terenie powiatu. Zebrani podkreślali, że ten problem wymaga ścisłej współpracy wielu służb oraz intensywnego edukowania społeczeństwa na temat skutków zdrowotnych oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Spore zainteresowanie wzbudziły również informacje przedstawione przez Naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego Arkadiusza Łuszczaka dotyczące nowych zasad uzyskiwania prawa jazdy.

Piątkowe spotkanie odbyło się po raz drugi. Pierwsze miało miejsce  w zeszłym roku, a inicjatorem obu był Starosta Tadeusz Skatuła.