Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starosta przekazał Rydułtowom teren wart 1,5 mln zł - Powiat Wodzisławski

Starosta przekazał Rydułtowom teren wart 1,5 mln zł

Dzięki przychylności starosty Tadeusza Skatuły i za zgodą Wojewody Śląskiego w poniedziałek nowym właścicielem terenu, na którym funkcjonuje stadion i budynki należące do GKS Naprzód 23 Rydułtowy, stało się miasto Rydułtowy.

Działając w imieniu Skarbu Państwa, starosta Tadeusz Skatuła podpisał w poniedziałek akt notarialny, przekazujący w darowiźnie na rzecz Rydułtów blisko 7,3 ha terenu przy ul. gen. Józefa Bema o szacunkowej wartości ok. 1,54 mln zł. Ze strony miasta akt notarialny podpisała burmistrz Kornelia Newy.

Na nieruchomości funkcjonują budynki i urządzenia należące do GKS Naprzód 23 Rydułtowy, który jest użytkownikiem wieczystym. Z tego powodu miasto przejęło działkę wraz z jego wieczystym użytkownikiem.