Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starosta na spotkaniu u Prezydenta RP - Powiat Wodzisławski

Starosta na spotkaniu u Prezydenta RP

Starosta Tadeusz Skatuła na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego uczestniczył w spotkaniu z samorządowcami w Pałacu Prezydenckim.

Uroczystość, która odbyła się 28 maja w Warszawie, zorganizowano w związku z Dniem Samorządu Terytorialnego, który jako święto ustanowiono na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych w Polsce. Gośćmi głowy państwa byli  przedstawiciele wybranych samorządów, w tym również Starosta Tadeusz Skatuła.

Podczas spotkania Prezydent podkreślał, że nowoczesne myślenie o ojczyźnie widać w funkcjonowaniu samorządu – ” (..)Tam nowoczesny patriotyzm ma wymiar lokalny, ogólnonarodowy i ogólnopaństwowy” – zaznaczył Bronisław Komorowski.