Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Starosta i przewodniczący rady powiatu z wizytą w Rydułtowach - Powiat Wodzisławski

Starosta i przewodniczący rady powiatu z wizytą w Rydułtowach

Sytuacja w szpitalach, kwestie drogowe oraz sprawy dotyczące nieruchomości Skarbu Państwa zdominowały tematykę rozmów władz powiatu i miasta Rydułtowy.

W środę starosta Ireneusz Serwotka i przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala spotkali się w rydułtowskim magistracie z burmistrz Kornelią Newy oraz przewodniczącym Lucjanem Szwanem. Spotkanie, choć rozpoczęło się od gratulacji pani burmistrz dla nowego wodzisławskiego starosty i przebiegało w życzliwej atmosferze, nie było pozbawione trudnych tematów. Sporo czasu poświęcono m.in. omówieniu aktualnej sytuacji w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Co oczywiste, włodarze miasta koncentrowali swoją uwagę szczególnie na sprawach szpitala w Rydułtowach. Rozmawiano również o projektach drogowych i komunikacji międzygminnej, a także przyszłości Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich. Na prośbę miasta starosta Ireneusz Serwotka zadeklarował ponadto przeanalizowanie kwestii związanych z nieruchomościami Skarbu Państwa w rejonie ul. Radoszowskiej. Umówiono się też na kolejne robocze spotkania.