Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Sprawdź jakość powietrza w Wodzisławiu Śląskim - Powiat Wodzisławski

Sprawdź jakość powietrza w Wodzisławiu Śląskim

Jakość powietrza w Wodzisławiu Śląskim pod kontrolą. Miasto przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z Raciborza stworzyło sieć czujników.

Na mapie znalazło się 9 czujników zlokalizowanych na budynkach miejskich w dzielnicach Wodzisławia Śląskiego. Czujniki zlokalizowane są w Zawadzie, Kokoszycach, Jedłowniku Osiedlu, Osiedlu XXX-lecia Piastów – Dąbrówki, Jedłowniku – Turzyczce – Karkoszce, Wilchwach, Zawadzie oraz Starym Mieście i Nowym Mieście.

Na specjalnej stronie internetowej można śledzić poglądowe pomiary stężenia pyłu w powietrzu. Badane są wyniki PM1,0, PM2,5 oraz PM10, które znaleźć można tutaj.