Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Odbyły się spotkania w sprawie podłączenia do sieci kanalizacyjnej - Powiat Wodzisławski

Odbyły się spotkania w sprawie podłączenia do sieci kanalizacyjnej

W minionym tygodniu w Marklowicach, Czyżowicach oraz w Radlinie odbyły się spotkania informacyjne w związku z zakończeniem pierwszego etapu prac realizowanych w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Funduszu Spójności pn. „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim”.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z. o.o w Wodzisławiu Śląskim oraz  zaproszeni mieszkańcy. Podczas spotkania omówiono procedury przyłączania budynków do sieci kanalizacji sanitarnej oraz przedstawiono preferencyjne warunki zakupu rur, dokonywania odbiorów technicznych i inne aspekty wykonania przyłącza. Na spotkaniu mieszkańcy uzyskali również  informacje na temat harmonogramu realizacji robót oraz szczegółów technicznych prowadzonych prac oraz poznali podstawowe zagadnienia dotyczące Projektu.

Podłączenie się do nowo budowanej sieci kanalizacyjnej jest obowiązkiem wynikającym z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
– Zachęcamy wszystkich mieszkańców, których nieruchomości zostały objęte Projektem „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim” do jak najszybszego podłączenia swoich posesji – mówił podczas spotkania Wiesław Blutko, Prezes Zarządu PWiK w Wodzisławiu Śląskim.

PRZYŁĄCZENIE DO SIECI KANALIZACYJNEJ
Jeżeli chcesz podłączyć się do sieci kanalizacyjnej pamiętaj :
•    Zabronione jest samowolne włączanie się do sieci przed otrzymaniem z PWiK  Sp. z o.o. pisemnej informacji o możliwości podłączenia!!
•    Dla mieszkańców, którzy podłączą swoje budynki do kanalizacji w terminie 1 roku od otrzymania pisemnej informacji o możliwości przyłączenia się  PWiK Sp. z .o.o przygotowało promocyjne warunki.
•    Podłączenie do nowo wybudowanej sieci jest obowiązkiem mieszkańca wynikającym z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
•    Wszystkie informacje uzyskasz pod nr 032 455 26 34 wew. 370-374 oraz na stronie Projektu: www.pwik-wodzislaw.pl/jrp.

Projekt „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Jego całkowity koszt to 174 mln zł, z czego 92 mln zł stanowi wartość dotacji unijnej.

Więcej informacji o Projekcie można uzyskać  na stronie internetowej www.pwik-wodzislaw.pl/jrp lub w Jednostce Realizującej Projekt pod numerem telefonu 32 455 26 34 w. 372