Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spotkanie autorskie z Elwirą Watała - Powiat Wodzisławski

Spotkanie autorskie z Elwirą Watała

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śl. zaprasza na spotkanie z ELWIRĄ WATAŁA, autorką książki "Córka Stalina", które odbędzie się 13 marca 2014 o godz. 17.00 w sali multimedialnej biblioteki.

Elwira Watała – autorka wielu opracowań, monografii i książek odkrywających mroczne, wstydliwe i niekiedy bulwersujące sekrety historii. Napisała między innymi „Cuchnący Wersal”, „Wielkie nimfomanki”, „Carskie Polki”, „Mój chory de Sade”.

Córka Stalina” to najnowsza biografia Swietłany Allilujewej – jedynej córki Stalina. Dostęp do zamkniętych wcześniej radzieckich archiwów umożliwił autorce stworzenie pełnego obrazu tej kontrowersyjnej kobiety. Wychowana w luksusach „czerwona księżniczka”, a z drugiej strony nieszczęśliwa dziewczyna, która nie zaznała miłości rodziców, przez całe życie bezskutecznie poszukiwała swojego miejsca na ziemi. Autorka przedstawia fakty, które naznaczyły jej życie: samobójstwo matki, samotne dzieciństwo na Kremlu, skomplikowane relacje rodzinne, czystki w najbliższym kręgu dyktatora, nieudane małżeństwa, niespodziewana ucieczka na Zachód i równie niespodziewany powrót do ojczyzny, trudne lata ponownej emigracji.

********** WSTĘP WOLNY! *** ZAPRASZAMY! ***********