Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Spotkali się wielbicie królewskiej gry - Powiat Wodzisławski

Spotkali się wielbicie królewskiej gry

Miniony weekend upłyną w powiecie pod znakiem rozgrywek szachowych. W sobotę, w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Szachach, w których wzięła udział rekordowa liczba zawodników z całego regionu.

Do zmagań przy szachownicy usiadło w sumie 70 osób. Byli to gracze z powiatów wodzisławskiego i rybnickiego, Jastrzębia – Zdroju, Raciborza, Rybnika, Dąbrowy Górniczej, Żor  i Gliwic. Wśród nich byli zarówno początkujący szachiści, jak i doświadczeni zawodnicy reprezentujący lokalne kluby szachowe. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 6 lat, a najstarszy 71. Turniej rozegrano  systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w trzech kategoriach wiekowych. Za zwycięstwo szachista otrzymywał 1 pkt, za remis po 0,5 pkt, za przegraną 0.

W kategorii  18 lat i starsi zwyciężył Patrycjusz Cieślak, drugie miejsce zajął Rafał Tymrakiewicz, a trzecie Krzysztof Wołyński.

W kategorii między 11 a 17 rokiem życia najlepszy okazał się Kacper Bilczewski, tuż za nim uplasowali się Martin Rybka i Mikołaj Polczyk.

W najmłodszej grupie wiekowej, poniżej 11 lat, niepokonanym zawodnikiem był Mateusz Szuścik, drugie miejsce zajął Piotr Lubszczyk, a trzecie Marcin Rzepka.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patrycjusz Cieślak.

Z zawodnikami przybyła duża grupa kibiców, którzy dopingowali swoim podopiecznym. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Sędzią głównym zawodów był Jacek Stebel.