Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Sportowcy i ludzie kultury odebrali nagrody - Powiat Wodzisławski

Sportowcy i ludzie kultury odebrali nagrody

Uroczyste wręczenie Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury i Sportu odbyło się 28 grudnia w wodzisławskiej restauracja „Ostrawa”. Podczas uroczystości uhonorowani zostali mieszkańcy powiatu wodzisławskiego, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozwoju oraz popularyzacji kultury i sportu nie tylko na terenie naszego powiatu, ale w całym kraju i poza jego granicami.

Przed oficjalną częścią uroczystości na scenie zaprezentowali się członkowie Stowarzyszenia Dalekowschodnich Sztuk Walki „TAO”, którzy dali bardzo widowiskowy pokaz. Największy aplauz wzbudził pokaz siły ludzkiego ciała, polegający na zgięciu dwóch stalowych prętów o krtań zawodnika.

Podczas uroczystości srebrną odznaką „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego” uhonorowano także dr Marię Kopsztejn oraz Czesława Rychlika. W imieniu Kapituły odznaczenia wręczył radny województwa śląskiego Marian Jarosz.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół Jazz Friends pod kierunkiem wodzisławianina Łukasza Sosny i z udziałem wokalistki Justyny Motylskiej, którzy zaprezentowali m.in. program nastrojowych kolęd w jazzowej interpretacji.

Nagrody z rąk Starosty Tadeusza Skatuły oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Eugeniusza Wali otrzymali: Dominika Bielecka (narciarstwo biegowe), Dominika Mosler i Martyna Szymańska (szermierka), Artur Dzierwa, Patryk Błasik i Joanna Komorowska (sporty walki), Marcin Kołoczek (sporty motorowe), Adam Papierz, Przemysław Glenc i Szymon Komorowski (wushu), Mikołaj Polczyk, Agata Stebel, Kacper Bilczewski i Dagmara Szurek (szachy), Adam Pawłowski (boks), Patryk Sitek (narciarstwo biegowe), Damian Kempny (gimnastyka sportowa), Krzysztof Skorupa (trener Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Wodzisławiu Śląskim), Bogdan Milion (trener Stowarzyszenia Sportów i Sztuk Walki „Czarny Smok”), Henryk Klaja (działacz UMKS Marklowice) oraz Jacek Stebel (działacz UKS Ognisko Rydułtowy).
Dodatkowo Zarząd Powiatu wyróżnił 8 zawodników i 3 trenerów: Dawida Węglarza (gimnastyka sportowa), Bartosza Luksa (siatkówka), Alicję Grzybowską (narciarstwo biegowe), Sebastiana Krala i Mateusza Roka (szermierka), Michała Pacułę (brazylijskie jiu-jitsu), Katarzynę Szymańską (siatkówka), Sandrę Pniak (jiu-jitsu), Alfreda Kucharczyka (trener Klubu Gimnastycznego „Radlin”), Marka Przybysza (trener SK „Górnik Radlin”) i Mariusza Lechowicza (trener MKS „ZORZA” Wodzisław Śląski).

W czerwcu Nagrody Powiatu w Dziedzinie Kultury przyznano: Czesławowi Czaice – fraszkopisarzowi związanemu z miesięcznikiem społeczno – kulturalnym „Śląsk”; redakcji miesięcznika „U Nas”, która znaczną część swojej dwudziestoletniej działalności poświęciła popularyzacji kultury i historii regionu; Piotrowi Lipinie – malarzowi, rzeźbiarzowi i fotografowi, byłemu prezesowi Grupy Artystycznej „Konar” z Rydułtów, a także ks. Danielowi Ferkowi – proboszczowi parafii Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Wodzisławiu Śląskim, który podjął się remontu pofranciszkańskiego kościoła w Wodzisławiu Śląskim.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!