Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Sportowcy i ludzie kultury odebrali nagrody - Powiat Wodzisławski

Sportowcy i ludzie kultury odebrali nagrody

Dwadzieścioro pięcioro sportowców, pięcioro trenerów, dwoje działaczy oraz ośmioro twórców kultury uhonorowały władze Powiatu Wodzisławskiego podczas wczorajszej Gali Wręczenia Nagród i Wyróżnień Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu oraz Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w Domu Przyjęć ”Karina”  w Pszowie. Wybitnych sportowców, ludzi kultury oraz zaproszonych gości powitał wicestarosta Grzegorz Kamiński, który gratulując laureatom sukcesów pokreślił, że bardzo cieszy się z tego, że w powiecie wodzisławskim jest spora grupa ludzi, którzy dzięki swojej olbrzymiej determinacji i pasji, może poszczycić się pierwszorzędnymi osiągnięciami w działalności artystycznej i sporcie. Do życzeń i gratulacji dołączył się także senator Adam Gawęda, powiatowi radni oraz włodarze miast i gmin powiatu wodzisławskiego.

Kultura
Nagrody w Dziedzinie Kultury przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnia i ochrony kultury. W tym roku za całokształt działalności kulturalnej, za wieloletnie, wybitne osiągnięcia oraz zaangażowanie w pracę na rzecz kultury nagrody z rąk Janiny Chlebik- Turek i Danuty Maćkowskiej otrzymali: Bogusław Kołodziej, Jakub Blokesz, Jerzy Buczyński, Adam Bober, Arnold Płaczek, Krystyna Dawid, Ryszard Kozłowski i Fundacja Muzyczna Orkiestry KWK Anna im. W. Kamczyka.

Laureaci tej nagrody to m.in: organizatorzy koncertów i wydarzeń kulturalnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, autorzy publikacji i książek, popularyzatorzy kultury śląskiej i dziedzictwa górnośląskiego, dyrygent, wokalista, instrumentalista, kompozytor czy trener i choreograf. (Szczegółowe opisy TUTAJ).

Sport
Wśród sportowców za osiągnięte wyniki sportowe nagrody z rąk Eugeniusza Wali i Grzegorza Kamińskiego odebrali: Szymon Skorupa (boks), Jerzy Ciecior, Rudolf Bugla, Alicja Adamska, Dominika Bura i Kamila Ostrowska (wszyscy pływanie), Natalia Kuczek-Feć (judo), Dominika Bielecka, Agata Warło, Wojciech Fojcik i Filip Kroemer (wszyscy biegi narciarskie), Bartłomiej Cichaczewski, Daniel Marcol, Kamil Huwer, Sebastian Mandrysz i Sebastian Hauder (wszyscy szermierka) oraz Jakub Bugajski, Robert Szajthauer, Kamil Konieczny, Filip Grygiel, Dawid Baluch, Kacper Walawski, Dominik Wróblewski, Mateusz Tkocz i Dominik Matczak (wszyscy piłka siatkowa).

Krzysztof Skorupa i Aleksandra Pustołka (biegi narciarskie), Robert Knapik (pływanie), Marek Przybysz (piłka siatkowa, siatkówka plażowa) oraz Krzysztof Urbański (szermierka) to z kolei grono nagrodzonych trenerów. Natomiast w kategorii trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej doceniono Feliksa Szwedę i Konrada Zieleźnego. Nagrody wszystkim laureatom wręczył senator Adam Gawęda wraz z Leszkiem Bizoniem.

Galę uświetniły występ Fundacji Muzycznej Orkiestry KWK Anna im. W. Kamczyka.

Galeria zdjęć – PRZEJDŹ