Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Śląska premiera książki o Franciszku Pieczce – aktor przyjeżdża do Gołkowic - Powiat Wodzisławski

Śląska premiera książki o Franciszku Pieczce – aktor przyjeżdża do Gołkowic

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie zaprasza na spotkanie promujące książkę „Franciszek Pieczka. Mateusz – Woyzeck - Jańcio Wodnik”, autorstwa Dariusza Domańskiego. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca w Ośrodku Kultury w Gołkowicach.

Na wydarzeniu tym nie zabraknie głównego bohatera, a więc Franciszka Pieczki. Przyjadą też inni przedstawiciele świata filmu – reżyser Jan Jakub Kolski, w którego filmach grał Franciszek Pieczka, kompozytor Zygmunt Konieczny, scenograf Kazimierz Wiśniak, a także aktor i piosenkarz Julian Mere. Ten ostatni wystąpi z recitalem, w czasie którego zaśpiewa m.in. piosenkę poświęconą aktorowi urodzonemu w Godowie. Mere pokieruje również zainscenizowaną rozmową z panem Franciszkiem.

– Spotkanie ma mieć charakter wywiadu z ludźmi kina. Ponadto planujemy kilka ciekawych niespodzianek, więc na pewno warto do naszego kina przyjść – zachęca Tatiana Stopyra, dyrektor GCKSiT w Godowie.
Jedną z nich będzie projekcja reportażu telewizyjnego „Nie tylko Gustlik”, zrealizowanego przez Telewizję Polską.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali kinowej Ośrodka Kultury w Gołkowicach. Wstęp wolny.

Warto dodać, że pod koniec kwietnia gmina Godów zorganizowała  Franciszkowi Pieczce w Warszawie benefis z okazji 85-tych urodzin i 60 lat działalności artystycznej. Wówczas po raz pierwszy zaprezentowano książkę, która w Gołkowicach będzie miała swoją śląską premierę. Jej wydawcą jest Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie.