Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Skorzystaj z bezpłatnej oferty edukacyjnej dla dorosłych - Powiat Wodzisławski

Skorzystaj z bezpłatnej oferty edukacyjnej dla dorosłych

Przypominamy o trwającym naborze do szkół dla dorosłych, prowadzonym przez Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. To doskonała okazja dla osób, które chcą uzupełnić wykształcenie lub zmienić posiadane kwalifikacje zawodowe. Co ważne, nauka w tej szkole jest bezpłatna.

Współczesny rynek pracy wymaga od pracowników wielu umiejętności i kompetencji oraz otwartości na zmiany. PCKU spełnia oczekiwania dorosłych, pozwala uzyskać wykształcenie średnie, które jest niezbędne do szybkiej zmiany kwalifikacji zawodowych. W swojej ofercie edukacyjnej proponuje liceum ogólnokształcące po gimnazjum lub 8-klasowej szkole podstawowej, które można ukończyć w 2 lata i 8 miesięcy, liceum ogólnokształcące po szkole zawodowej, które można ukończyć w rok i osiem miesięcy, bogatą ofertę kursów kwalifikacyjnych, które dają możliwość zdobycia zawodu nawet w ciągu 6 miesięcy, a także szkoły policealne.

W tym roku szkolnym swoją ofertę edukacyjną w szczególny sposób kieruje do uczniów szkół młodzieżowych (liceum, technikum, zasadnicza szkoła zawodowa), którzy mogą równolegle ze swoją nauką w szkole macierzystej uczęszczać na kwalifikacyjny kurs zawodowy i zdobywać kolejne kwalifikacje potwierdzone egzaminem zewnętrznym. Takie połączenie szkoły młodzieżowej z kwalifikacyjnym kursem zawodowym, gdzie zajęcia teoretyczne odbywają się z wykorzystaniem technik na odległość, a zajęcia praktyczne odbywają się w szkole w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie przez ok. 6 miesięcy, daje znacznie większe możliwości na rynku pracy bezpośrednio po ukończeniu szkoły.

Więcej informacji ma temat oferty edukacyjnej PCKU można znaleźć na stronie internetowej: www.cku.wodz.pl lub na profilu na facebooku: https://www.facebook.com/pckuwodzislaw.