Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Są pieniądze na podjęcie działalności gospodarczej - Powiat Wodzisławski

Są pieniądze na podjęcie działalności gospodarczej

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. ogłosił drugi nabór wniosków o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej. Kompletne wnioski można składać od 7 do 11 maja w siedzibie urzędu w pokoju 33, II piętro (sekretariat). Należy jednak pamiętać, że wnioski, które wpłyną po terminie, niezależnie od daty stempla pocztowego, pozostaną bez rozpatrzenia. Kwota, o którą może ubiegać się osoba bezrobotna, to maksymalnie 18 tys. zł.

Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w pierwszej turze naboru zainteresowanie było bardzo duże. – W sumie złożono105 wniosków, a dofinansowanie otrzyma 65 osób – mówi Ewa Marszolik, kierownik Referatu ds. Instrumentów i Programów Rynku Pracy Powiatowego Urzędu Pracy.
Ocena złożonych wniosków odbywać się będzie w dwóch etapach. Pierwszy etap to ocena formalna wniosku, drugi to ocena merytoryczna. Jednak tej drugiej ocenie zostaną poddane tylko te wnioski, które pozytywnie przejdą pierwszy etap. Merytorycznie wnioski opiniuje, w oparciu o zasady oceny punktowej, komisja. W przypadku, gdy ilość wniosków, które otrzymają ocenę pozytywną będzie większa niż ilość środków finansowych przeznaczonych na te zadania, dotacja zostanie przyznana tym wnioskodawcom, których wnioski otrzymają największą ilość punktów.

Urząd przypomina również, że o środki na podjęcie działalności gospodarczej mogą ubiegać się także osoby bezrobotne powyżej 50 roku życia lub z aktualnym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Nabór trwa do wyczerpania pieniędzy, a urząd na ten cel przeznaczy łączną kwotę 108 tys. zł. Przyjmowanie takich wniosków odbywa się w związku z realizację projektu  „Przystanek-praca” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.