Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rydułtowskie liceum z nowym boiskiem - Powiat Wodzisławski

Rydułtowskie liceum z nowym boiskiem

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez wodzisławskie Starostwo Powiatowe jeszcze w tym roku przy Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich powstanie nowe boisko.

Dotychczas istniejący obiekt z nawierzchnią asfaltową zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie zupełnie nowe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej służące do uprawiania piłki nożnej, piłki ręcznej, tenisa ziemnego i siatkówki. Teren zostanie poddany rekompozycji i nowemu zagospodarowaniu. Obiekt zostanie też wyposażony w oświetlenie oraz monitoring wizyjny.

Inwestycja przyczyni się do poprawy stanu technicznego i bezpieczeństwa użytkowania boiska, ale też do rozszerzenia zakresu jego funkcji. Podobnie jak inne przedsięwzięcia, na które Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej”, także modernizacja boiska w Rydułtowach zakłada bowiem, że obiekt będzie służył nie tylko szkole i jej uczniom, ale całej społeczności lokalnej.