Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ruszyła budowa kliniki serca w Wodzisławiu Śl. - Powiat Wodzisławski

Ruszyła budowa kliniki serca w Wodzisławiu Śl.

Na terenie kompleksu szpitala powiatowego w Wodzisławiu Śl. rozpoczęła się budowa kliniki kardiologicznej należącej do Polsko – Amerykańskich Klinik Serca.

Obiekt, w którym leczone mają być choroby układu sercowo-naczyniowego, powstanie na terenie kompleksu szpitalnego przy ul. 26 Marca i będzie mieć 2402 m2 powierzchni oraz prawie 10 tys. m3 kubatury. W klinice będzie można uzyskać pomoc w zakresie kardiologii, kardiologii interwencyjnej oraz chirurgii naczyniowej. Docelowo do dyspozycji pacjentów oddanych będzie 36 łóżek. Co niezwykle istotne, klinika będzie starać się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, tak by mieszkańcy powiatu mogli korzystać z oferowanych przez nią usług bezpłatnie. Otwarcie kliniki planowane jest do końca tego roku.

Przypomnijmy, że klinika miała powstać jeszcze w 2012 roku, ale PAKS musiały skorygować swoje plany. Inwestor zwrócił się więc o wydłużenie terminu na wybudowanie obiektu, na co Zarząd Powiatu, który wcześniej sprzedał firmie teren pod inwestycję, przystał. Ostatecznie pozwolenie na budowę kliniki Starosta Tadeusz Skatuła wydał w marcu br., a w czerwcu Polsko – Amerykańskie Kliniki Serca przystąpiły do budowy.

PAKS to kolejna firma świadcząca usługi medyczne na najwyższym światowym poziomie, jaka zdecydowała się zainwestować na terenie powiatowego szpitala w Wodzisławiu Śl. W 2011 r. działalność w kompleksie szpitalnym rozpoczęła bowiem nowoczesna prywatna stacja dializ. W obu przypadkach oferta firm komercyjnych stanowi uzupełnienie oferty szpitala.