Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rusza Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika - Powiat Wodzisławski

Rusza Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Czernika

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów po raz dziesiąty przystępuje do organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. St. Czernika.

Celem konkursu jest rozbudzenie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, a także promocja talentów literackich oraz podkreślenie aktualności autentyzmu i swoistości Ostrzeszowa w okresie międzywojennym.Konkurs ma charakter otwarty – skierowany jest do wszystkich piszących bez ograniczeń.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie pocztą zestawu wierszy w maszynopisie zawierającego maksymalnie 3 utwory w 4 egzemplarzach oraz zapisane w formie elektronicznej (płyta CD). Zestawy należy przesłać do 31 marca 2014 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów
pl. Borek 17
63-500 Ostrzeszów

Konkurs zostanie rozegrany w czterech kategoriach wiekowych:
•    kat. I – dzieci do lat 11,
•    kat. II – dzieci i młodzież w wieku: 12-15 lat
•    kat. III – młodzież w wieku 16-19 lat,
•    kat. IV – dorośli powyżej 19 lat.
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną  21 czerwca 2014 r. podczas uroczystości podsumowującej konkurs i upamiętniającej postać St. Czernika. Laureaci zostaną powiadomieni o szczegółach telefonicznie i drogą elektroniczną.

Regulamin X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Czernika (doc) – pobierz
Regulamin X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Czernika (pdf) – pobierz

Więcej informacji na temat konkursu – zobacz