Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Rozstrzygnięto konkurs na wielkanocne jajo - Powiat Wodzisławski

Rozstrzygnięto konkurs na wielkanocne jajo

Wczoraj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl. rozstrzygnięto ogłoszony przez wodzisławski Zakład Aktywności Zawodowej konkurs na najciekawszą pracę plastyczną przedstawiającą jajko wielkanocne.

Konkurs pt. „Pisanki, kraszanki, jajka malowane…” adresowany był do osób niepełnosprawnych w wieku od 5 lat do 24 lat  przy współpracy z opiekunem, rodzicem lub rodzeństwem. Prace mogły być wykonane dowolną techniką i materiałami plastycznymi, ważne aby w efekcie końcowym powstała praca w kształcie jaja. Wielkość dowolna.

Jury konkursowe stanowili niepełnosprawni pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej Zakładu Usług Pralniczych w Wodzisławiu Śląskim. Łącznie trzydzieści cztery osoby.

W poniedziałek, 3 kwietnia, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu. Z rąk członkini zarządu powiatu odpowiedzialnej m.in. za pomoc społeczną oraz system wsparcia osób niepełnosprawnych Janiny Chlebik-Turek oraz dyrektora Zakładu Aktywności Zawodowej Dezyderiusza Szwagrzaka nagrody otrzymali: Maciej Galas (I miejsce), Łukasz Galisz, Łukasz Najman, Tomasz Ewczyński (II miejsce) i Kacper Raszka (III miejsce) – w kategorii wiekowej 5-12 lat, a także Łukasz Gaborek (I miejsce), Natalia Macharzyńska (II miejsce) oraz Patrycja Błocka, Julia Klimsza, Adrian Bienia (III miejsce) – w kategorii wiekowej 13-24 lat.

Wyróżnienia trafiły do Marcina Krzykały (10 lat) i Dominiki Ryszki (3 lata)

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane m.in. przez restaurację „Pod Arkadami”, biuro podróży „Yesholiday”, restaurację Sushi King, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. oraz miejskiego radnego Romana Juzka.

Wszystkie prace zgłoszone na konkurs można oglądać do końca kwietnia w sali multimedialnej MiPBP w Wodzisławiu Śląskim.