Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Reprezentowali powiat w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym - Powiat Wodzisławski

Reprezentowali powiat w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym

W ostatni weekend września w Raciborzu odbyły się IX Otwarte Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym. W zawodach udział wzięli ratownicy medyczni Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i w Wodzisławiu Śl. – stacji Pogotowia Ratunkowego w Rydułtowach, którzy okazali się najlepszymi w naszym regionie i jednymi z najlepszych w Polsce.

Ratownicy prezentowali swoje umiejętności w symulowanych zdarzeniach. Liczył się czas dotarcia do miejsca zdarzenia określonego za pomocą współrzędnych GPS, fachowość wykonania procedur ratowniczych oraz wykonanie dodatkowych zadań sprawnościowych. Rywalizację utrudniał fakt, że Mistrzostwa przeprowadzono na drogach publicznych, a nie w terenie zamkniętym. Dodatkowo na trasie przejazdu pojawiały się patrole Policji, które mierzyły prędkość karetek oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Reprezentacja rydułtowskiego Pogotowia w składzie: Arkadiusz Kowalski, Tomasz Drzęśla i Tomasz Krochmalny, którą wspierał dr Wieńczysław Kuklewicz, zajęła 12 miejsce w stawce 53 drużyn z całej Polski, zdobywając 189 punktów. W rywalizacji zwyciężyli ratownicy z Ostródy (204 pkty), którzy wyprzedzili kolegów z Bielska-Białej (203 pkty) i Dąbrowy Górniczej (202 pkty).

Patronat nad Mistrzostwami objął Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz, Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie medycyny ratunkowej prof. zw. dr hab. n. med. Krystyn Sosada.

fot. pochodzi z http://mistrzostwa-raciborz.pl/